Pár důvodů proč zrovna elektrický krb !!!

 

·     Bydlíte v domě či bytě, kde je nemožné  či příliš finančně nákladná  realizace komínového tělesa a přívod třeba plynu, není kde skladovat dřevo, apod. Pak je ten pravý okamžik přemýšlet o pořízení  právě ELEKTRICKÉHO krbu a splněnit si sen o vlastním krbu,

 

·      Je fajn použít krb pro vytápění v přechodném období (podzim, jaro) a zároveň mít něco pro potěchu oka

 

·    Celoroční provoz tedy i v létě - elektrický krb lze provozovat pouze s efektem plamene, ale bez zapnutého topení, tedy i v letních měsících a dopřát si ystický pohled do ohně i v létě

 

·     Moderní či klasický, ale vždy krásný doplněk do interiéru o zajímavý kus nábytku (elektrický krb s ostěním), který vnese do obývacího pokoje pocit útulnosti, tepla a dobré pohody a zároveň je praktickým prvkem

 

·     design - zejména moderní a nástěnné krby  Glen Dimplex, ale určitš krby od firmy Safretti, Magic-Fire jsou zajímavým doplňkem moderních interiérů (někdo si pověsí drahý moderní obraz někdo designový elektrický krb)

 

·     snadná obsluha - žádný prach, žádná příprava dřeva a třísek, čistý a okamžitý provoz

 

·     bezpečnost - minimální riziko požáru a popálení, bezpečný pro děti, domácí zvířata

 

·     náhrada za krb na dřevo - mnoho zákazníků ruší stávající a často otevřený krb na dřevo a malým stavebním zásahem do něj montují elektrickou krbovou vložku (v původním krbu topili jen na Vánoce, nyní můžou ihned a kdykoli

 

·     vytápění jiných prostor s potřebou atraktivního vzhledu topení- zimní zahrady, domácí vinárny, restaurace, hotely, relaxační místnosti, chaty

 

Výběr toho PRAVÉHO krbu

 ·    umístění – vybrat správný krb na správné místo, je velice důležité. Aby bylo na krb dobře vidět ze sedačky i třeba od jídelního stolu. Zpravidla se krb stává dominantou dané místnosti a proto je třeba dobře zvážit jeho umístění.

 

·    Klasický či moderní krb - v naší nabídce najdete všechny možnosti-  Krby v provedení dřeva, imitace betonu, černé ocelové, bílá barva, slonová kost atd.

Nabízíme krby  všech možných tvarů (čelní – rovné, rohové, třístranně prosklení, krby , které jsou průhledné ze dvou místností  . Krby , které můžete libovolně přemístit pomocí koleček , krby umístěné v knihovně, televizním stolku apod..

 

·   velikost krbu - Rozměr krbu zpravidla vychází z místa, které jste pro krb vybrali. Obecně je však lepší krb větší než menšídoporučujeme větší než menší krb.

 

·   barevné provedení - leštěný ořech, klavírní lesk, ostařený povrch a další povrchy. V nabídce se výrobce snaží nabídnout širokou škálu různých barevných provedení. Bohužel ne všechny krby lze zakoupit v barvě, kterou potřebujete. Většinou budete mít nábytek asi jiného odstínu než krb.

 

·  krbová vložka – vesměs každý krb se skládá ze dvou částí. Krbové ostění a krb. Protože však každá vložka má jiný rozměr, nelze až na výjimky vybrat ostění a do něj jinou vložku, než pro kterou je určena. Což může být někdy problém.. Zakoupit můžete samozřejmě i jen samotnou vložku a ostění si vyrobit dle vlastní představy či krb samy zabudovat.

 

· parametry vložek- Nabízíme osvědčené elektrické krbové vložky a celé krby od výrobců Glen Diplex a Safretti . První z firem je opravdovým průkopníkem a tahounem v obl. Elektrických krbů. Firma Safretti za použití základních prvků od firmy Dimplex dovadla krb do fáze nadčasového moderního designu.připoužití  patentované technologie plamene a to technologie  opti-myst. Na našich stránkách najdete úplný přehled možností plamene elkrbů a to Optiflame, Opti-myst a Opti-V.

·   topení - většina elektrických krbů je vybavena elektrickými topením. Zpravidla s přepínatelným výkonu topných spirál 2x750 W nebo 2 x1000W. Důležitou roli hraje ventilátor , pomocí jehož je vzduch vháněn  přes spirály do místnosti štěrbinou umístěnou nad nebo pod topeništěm. Při provozu topení je slyšet zvuk ventilátoru, proto není topení úplně vhodné do ložnice pokud chcete mít absolutní klid. Výkon topení 1500-2000W Vám vytopí místnost 15-30m2.Všechny krb jsou již vybaveny termostatem,který je možné ovládat přes dálkové ovládání .

 

·  cena - Důkladně zvažte co od krbu očekáváte. Tak jako u všeho platí, že levnější krb je hůře vybaven a má méně věrný efekt ohně než dražší provedení.

 

·  dostupnost - bohužel ne všechny krby jsou ihned skladem, někdy se čeká i několik týdnu na dodávky, proto se případně informujte na možný termín dodání.